po02082021

Poslední aktualizace26.03.2017 (01:52)

Back Jste zde: Home Kontakt Historie společnosti Historie společnosti

Historie společnosti

Firma RO Marketing vznikla jako reklamní agentura v roce 2002 jako společnost s ručením omezeným, zabývající se reklamní činností především v oboru tiskové reklamy. V prvních letech svého působení se zabývala především tiskem a distribucí reklamních tiskovin. Firma je plně v soukromých rukou českého majitele, který je i jejím jednatelem.V dalších letech se z občasného tisku reklamních tiskovin vyvinulo pravidelné měsíční periodikum s názvem Tip pro Vás, které obsahovalo i redakční část se zajímavostmi upravenými tak aby odpovídaly cílové skupině na kterou byl časopis distribuován.

 

Redakční část si získala své příznivce a firma stála před rozhodnutím, zda začít vydávat samostatné periodikum, které by mělo své abonenty. K tomu nakonec došlo a tak vznikl časopis Tipy a inspirace který vychází dodnes i s reklamní přílohou Tip pro Vas.

 

Časopis vychází i  v elektronické podobě a na www.tipyainspirace.cz, můžete snadno najít archiv všech článků a veškeré informace o našem časopisu. Naší specialitou je v rámci daného procenta reklamní plochy uveřejňovat inzerci formou zajímavých redakčně zpracovaných nabídek, tedy takovou formou, která skutečně vzbudí zájem čtenáře a ve svém důsledku vede k zvýšení poptávky po produktech klienta, případně po větším povědomí o jeho produktech. Časopis čtou fyzické osoby i podnikatelé a to dle našeho průzkumu v poměru 70/30% nákladu. Od počátku našeho působení si klademe za cíl především zaujmout tím co zajímá nás samotné.

Na základě potřeb klientů bylo rozšířeno portfolio služeb o veškeré tiskové práce, firemní grafiku včetně grafiky i tisku billboardů a reklamních plachet.

Se stále rostoucím podílem internetu na reklamě firem došlo po roce 2005 k rozšíření služeb o internetovou reklamu, především zpočátku bannerovou na vybraných serverech, později ve formě ucelených a komplexních reklamních kampaní, využívajících portfolia služeb velkých portálů typu Google a Seznam, ale také email – marketingu a kombinaci telemarketingu a email marketingu..

 S nabídkou rostou i potřeby a tak agentura začala nabízet kompletní podporu při tvorbě internetových presentací a v současnosti se již u více jak poloviny svých klientů stará o jejich webové stránky, u některých zajišťuje propojení informačního systému s webem a také programování proprietárních webů a prodejních aplikací. Samozřejmostí je spolupráce při instalaci redakčního systému a jeho nejen programová, ale také informační údržba.

 V roce 2012 dochází k rozšíření nabídky o reklamu na světelných LED panelech na území Prahy a větších měst. Jedná se o reklamu jak na vnitřních (interiérových), tak i venkovních panelech.