po02082021

Poslední aktualizace26.03.2017 (01:52)

Back Jste zde: Home Stavebnictví Stavební novinky Navika - výroba betonu

Navika - výroba betonu

Společnost Navika s.r.o. úspěšně rozvíjí svou činnost ve dvou střediscích. Prvním, mateřským střediskem, jsou Štěchovice. Zde se firma specializuje na zmiňovanou výrobu betonu, prodej písku, štěrku a stavebnin. Ve štěchovickém středisku má také firma provozovnu kovovýroby.

Další sesterské středisko se nachází v nedalekém městě Dobříš. Zde již ke klasické výrobě betonu firma přidává další služby, prodej kačírku, písku a prodej kamenných drtí. Samozřejmostí je odvoz suti,přistavení kontejneru a prodej hutního materiálu. V současné době nabízíme také jako novinku prodej zeminy.

 

 

Nabízíme

BETON

Firma provozuje betonárnu MNB 500 Stasis v sezónním poloautomatickém provozu.

Vyrábí betony typu:

 

C dle ČSN EN 206-1

B dle TN SVB ČR 01-2004 (býv. ČSN 732400)

BP 200 - 500a.

Konstrukční beton

  1. 10

C 12/15

C 16/20

C 20/25

C 25/30

C 30/37

Potěrový beton

BP 200

BP 250

BP 300

BP 350

BP 400

BP 500

 

Kamenivo stmelené cementem

KSC I

KSC II

 

 

 

 

 

Nabízíme široký sortiment stavebnin a stavebního materiálu

 

Na kompletní sortiment nabízených produktů se nás určitě zeptejte na prodejnách, v emailu, skrz formulář na těchto stránkách či telefonních číslech jednotlivých poboček, rádi vám zodpovíme jakékoli dotazy.

 

Kamenivo - Drtě

drť 4/8

drť 8/16

drť 16/22

drť 32/64

drť 32/64 makadam

drť bílá 4/8

kamenný prach 0/4

 

Kamenivem se rozumí zrnitý (sypký) anorganickýmateriálpřírodníhonebouměléhopůvodu,s velikostí zrna do 125 mm, který je určen pro stavební účely. Ve stavebnictví se kamenivo používá především jako plnivo, které v kombinaci s vhodnými pojivy (hydraulickými, vzdušnými, pucolánovými) slouží pro přípravu malt a betonů. V betonu tvoří kamenivo 75 až 80 % celkového objemu a jeho hlavní funkcí je vytvoření pevné a tlakově odolné kostry, která vzniká vzájemným opřením a zaklíněním jednotlivých zrn. V silničním a železničním stavitelství se kamenivo rovněž používá k tvorbě uměle zhutněných těles a vrstev – např. násypů, kolejových loží a vozovkových vrstev.

Vlastnosti kameniva jsou ovlivněny především jeho původem, tj. mineralogickým složením a obsahem dalších složek. Základními požadavky na kamenivo jsou především objemová hmotnost a pevnost zrn (v závislosti na konkrétní stavební aplikaci), nízká nasákavost a trvanlivost. Škodlivinami, resp. nevhodnými součástmi kameniva do betonu jsou zejména tvarově nevhodná, nekubická zrna (tj. zrna plochá nebo protažená, u kterých je podíl délky a tloušťky větší než 3), zvýšený obsah jemných částic (pod 0,063mm) nebo humusovitých látek, látky obsahující sloučeniny síry a zrna tvořená amorfním oxidem křemičitým, která ve spojení s cementem mohou způsobit nebezpečné alkalicko-křemičité rozpínání.

 Naprostá většina kameniva, používaného ve stavebnictví, je kamenivo přírodní, pocházející z přírodních hornin vyvřelého, usazeného nebo přeměněného původu. Přírodní kamenivo představuje jeden z nejrozšířenějších stavebních materiálů a nejpoužívanější přírodní materiál vůbec. Celosvětová produkce drceného kameniva a štěrkopísků se v současnosti odhaduje na 16 mld. tun za rok, což představuje zhruba 50 % všech surovin těžených člověkem ze zemské kůry.

 

 

Vše potřebné ohledně sortimentu Vám ochotně a odborně

poradí firma NAVIKA, spol. s r.o.

 

NAVIKA spol. s r. o.

Vltavská 389252 07 Štěchovice okr. Praha-západ

tel., fax.: +420 257 740 647

email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

web:http://www.navika.cz