po02082021

Poslední aktualizace26.03.2017 (01:52)

Back Jste zde: Home Stavebnictví Stavebniny Navika - výhody betonu

Navika - výhody betonu

autonakladac.png


Navika spol. s r. o. se zabývá prodejem širokého sortimentu stavebnin, výrobou betonu, kovovýrovou a speciální oprávarenskou činností ve strojírenství se zaměřením na energetiku.

Navika s.r.o provozuje svoji činnost ve dvou střediscích.

 

 

Středisko Štěchovice:

Svým zákazníkům nabízíme komplexní činnosti ve třech sekcích:

1. Stavebniny

2. Kovovýroba

3. Výroba betonu

Středisko Dobříš:

 

Svým zákazníkům nabízíme komplexní činnosti ve čtyřech sekcích:

 

Čerstvé betony

Základním produktem betonáren je transportbeton vyráběný v širokém spektru pevnostních tříd a druhů. Základní vstupní materiály pro výrobu betonu jsou cement, hrubé a drobné kamenivo, voda, přísady a příměsi. Při vlastní výrobě se používají různé druhy těchto materiálů, jejichž kombinace definují výsledné vlastnosti jednotlivých typů betonů.

Čerstvé betony se rozdělují na:

  • betony podle normy ČSN EN 206-1: např. C 8/10 – C 45/55

  • betony v souladu se stavebním technickým osvědčením STO č. 205/123/2003 (nahradilo zaniklou normu ČSN 73 2400): např. běžné betony B5 - B45, vodostavební betony

  • samozhutnitelné betony podle normy ČSN EN 206-1: např. C35/45

  • vysokopevnostní betony podle normy ČSN EN 206-1: např. C 60/75

Rádce na beton

Seriál Jak na beton, aneb průvodce betonářskou kuchyní:

1. díl: Jak správně vybrat beton?

Není univerzálnějšího materiálu, než je beton. Může mít nekonečně mnoho podob a na stavbě se s trochou nadsázky uplatní téměř kdekoliv. Má to jen jednu podmínku: Je třeba zvolit správný beton pro danou konstrukci. Poradíme vám jak na to.


TROCHA TEORIE:

Beton je kompozitní stavební materiál. Základními vstupními materiály pro jeho výrobu jsou cement, hrubé a drobné kamenivo, voda, přísady a příměsi. Při vlastní výrobě se používají různé druhy těchto materiálů, jejichž kombinace definují výsledné vlastnosti jednotlivých typů betonů.

Betony pro základy rodinného domu, ploty nebo třeba nosné zdi se zásadně liší. Proto je předpokladem kvalitní konstrukce správná volba betonu. Specifikaci neboli popis betonu, tvoří 6 základních technických parametrů a některé doplňující. Jsou to zejména údaje o jeho odolnosti vůči prostředí, ve kterém má být umístěn. Úplná specifikace betonu je ale spíš záležitostí odborníků. Doba míchání betonu doma je pryč, takže budoucí stavebníci nemusí řešit jak a z čeho beton vyrobit. Podle údaje v projektu si jej stačí objednat v betonárně, navíc s dovozem přímo na stavbu.PRO ZVÍDAVÉ:

Pokud jde o menší stavbu a projekt nemáte, zajeďte nebo zavolejte přímo do betonárny. Dodávku betonu, co do kvality a objemu přesně odpovídajícímu objednávce i normám, garantují členové Svazu výrobců betonu (www.svb.cz). V betonárně si pak můžete zdarma objednat konzultaci s technologem. Ten vám s výběrem betonu poradí a optimální recepturu pro danou konstrukci navrhne za vás. Máte tak zaručeno, že nestoupnete „vedle“. To je důležité, protože po posledních změnách v normě (nyní ČSN EN 206) za specifikaci betonu nově odpovídá odběratel!


Vše potřebné ohledně betonu a betonových směsí Vám ochotně a odborně poradí firma NAVIKA, spol. s r.o. :

   


NAVIKA spol. s r. o.

Vltavská 389252 07 Štěchovice okr. Praha-západ

tel., fax.: +420 257 740 647

email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. web:http://www.navika.cz