so31072021

Poslední aktualizace26.03.2017 (01:52)

Back Jste zde: Home Stavebnictví Stavebniny Navika - hutní materiál

Navika - hutní materiál

tovarna na beton.png
beton tovarna.jpg
betonarka.jpg
základová spára.png
oprava.png
základová deska.jpg


Firma Navika se zabývá prodejem stavebnin profesionálům i drobným odběratelům, a proto poskytuje odborné poradenství v oblasti prodeje vhodného stavebního materiálu, prodeje betonových směsí a stavitelství obecně.

 

Betonárna MNB 500 Stasis s hodinovým výkonem 16 m³ čerstvého betonu v sezónním poloautomatickém provozu.

Vyrábí betony třídy C12/15 až C30/37 a betonové potěry BP 200 až BP 500.

 

 

Prodej stavebního a hutního materiálu, výroba betonových směsí.

 

 

NAVIKA spol. s r.o. se zabývá:

 - prodejem širokého sortimentu stavebnin,

- písků, štěrků a kačírků,

- hutního materiálu,

- výrobou betonu,

- kovovýrobou,

- speciální opravárenskou činností ve strojírenství se zaměřením na energetiku a lodní dopravu.

 Ceny veškerého zboží a služeb na vyžádání.

více na www.navika.cz

Sortiment

Výroba certifikovaných betonových směsí:

 • třídy C12/15, C16/20, C20/25, C30/37

 • betonové potěry BP 200 až BP 500  

 • písky, štěrky, kačírky,

 • zdící materiály

 • omítkové směsi

 • cementy, vápno, lepidla

 • zateplovací systémy

 • střešní krytiny a komínové systémy

 • služby a poradenská činnost

 • doprava

 • stavební zámečnictví (výroba vrat ap.)

 • výroba a montáž ocelových konstrukcí všeho druhu

 • strojní opracování

 • oprava plovoucích bagrů pro těžbu štěrkopísků

 • registrace na opravy a stavby lodí a technických plavidel

 

Provozní doba

po-pá     7:00 - 16:00

 1.     7:00 - 12:00

Vybavení

Betonárna MNB 500 Stasis s hodinovým výkonem 16 m³ čerstvého betonu.

Stroje: - 3x MIX T815 4 m³,  - 1x MIX T815 7 m³

Možnosti dopravy

Autodomíchávače a sklápěče:

1x MIX T815 4 m³

1x MIX T815 7 m³

 

smluvní čerpání betonu

 

LIAZ 8t

Avia A30 3,5t

M25 (multicar)

Pobočky

Provozovna Dobříš

Pražská 1894 , 263 01 Dobříš

(stavebniny u vlakového nádraží) - prodej stavebního a hutního materiálu, výroba betonových směsí

Reference

 • ČEZ – údržba vodních elektráren, výroba a gen. opravy hradidel

 • Povodí Vltavy, Štěchovice - opravy zdymadel

 • Výstavba rodinných domků

NAVIKA spol. s r. o.Vltavská 389252 07 Štěchovice okr. Praha-západ

tel., fax.: +420 257 740 647

email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. web:http://www.navika.cz

 

Čerstvé betony

Základním produktem betonáren je transportbeton vyráběný v širokém spektru pevnostních tříd a druhů. Základní vstupní materiály pro výrobu betonu jsou cement, hrubé a drobné kamenivo, voda, přísady a příměsi. Při vlastní výrobě se používají různé druhy těchto materiálů, jejichž kombinace definují výsledné vlastnosti jednotlivých typů betonů.

Čerstvé betony se rozdělují na:

 • betony podle normy ČSN EN 206-1: např. C 8/10 – C 45/55

 • betony v souladu se stavebním technickým osvědčením STO č. 205/123/2003 (nahradilo zaniklou normu ČSN 73 2400): např. běžné betony B5 - B45, vodostavební betony

 • samozhutnitelné betony podle normy ČSN EN 206-1: např. C35/45

 • vysokopevnostní betony podle normy ČSN EN 206-1: např. C 60/75

 

Rádce na beton

Jak připravit stavbu před betonáží základové desky?

2. díl: Jak správně vybrat beton?

Díky vlastnostem betonu v čerstvém stavu je možná realizace takřka jakéhokoliv tvaru konstrukce. Základy patří zdánlivě k nejjednodušším. Stačí beton nalít do výkopu, nebo nestačí? Tomu, jak se na betonáž připravit, jsou věnovány následující řádky.

Pokud je únosnost základové zeminy nedostatečná, volí se založení domu celoplošné na tzv. základové desce. Tento způsob je o něco nákladnější, než založení na tzv. pasech, umožní však rovnoměrné sedání objektu a eliminuje trhliny ve zdivu, vznikající nerovnoměrným sedáním objektu na základových pasech. Základová deska přenáší zatížení všech pater domu do základové zeminy. Při zakládání na pasech se mezi pasy betonuje podkladní beton, který slouží k položení hydroizolace a který přenáší zatížení od příček, nábytku a provozu v přízemí do podkladní zeminy.

Samotný postup realizace základů začíná skrývkou ornice v ploše budovaného objektu. Radíme, uložte ji stranou, později se vám bude hodit na finální úpravu pozemku. V souladu s projektovou dokumentací se poté provádí vytyčení stavby. Podle vyznačeného obrysu základů se realizují výkopy základových pasů. Nakonec se výkop ručně dočišťuje.

V této fázi doporučujeme přizvat technický dozor, který zkontroluje stav tzv. základové spáry. Separaci betonu od zeminy zajistí podsyp těženým kamenivem (štěrk), ideálně frakce (tj. hrubosti) 16/32. Jeho zhutněním připravíme základovou půdu na zatížení konstrukcí domu.


POZOR: Při špatné návaznosti jednotlivých kroků přípravy a betonáže vzniká časová prodleva, kdy hrozí, že se do výkopu začnou sunout stěny, což má za následek špatné navázání nebo nenavázání jednotlivých částí pasu. Základové pasy nebývají vyztužené, a tak je mohou přerušit trhliny. Konečným důsledkem bývá nehomogenní konstrukce základů, která vede k nerovnoměrnému sedání objektu, což s sebou nese riziko následného praskání nosného i nenosného zdiva.Po ošetření základové spáry proběhne na úrovni základové spáry montáž zemnící pásoviny, jejíž vývody nad úroveň základů navážou na budoucí napojení hromosvodu. Prostupy pro následnou montáž kanalizace, napojení vody, elektřiny a další instalace umístěte dle projektu a před betonáží důkladně utěsněte. Požadovanou únosnost podkladní betonové desky betonované mezi pasy zajistíme před betonáží vložením armovací sítě (ocelové sítě menšího profilu drátu), která ji zpevní. Pokud volíme jako způsob založení betonovou desku, musíme jí vyztužit vždy.


TIP PRO VÁS: V některých případech lze velmi dobré houževnatosti betonové konstrukce dosáhnout využitím tzv. drátkobetonu, např. značky STEELCRETE. Ten tak může částečně nebo úplně nahradit výztužné ocelové sítě. V případě podkladního betonu nebo betonové základové desky lze výztužné sítě tímto produktem nahradit zcela. Ocelová vlákna se do čerstvého betonu přimíchávají již na betonárně a spolu s ním se dopravují na stavbu autodomíchávačem. Podrobnosti o drátkobetonu.

Před betonáží by měl správné provedení prací zkontrolovat stavební dozor. Chyby při provádění základů se totiž mohou později vymstít, v extrémních případech může být narušena dokonce statika konstrukce domu. Opravy základů jsou obtížné, často téměř nemožné, kromě toho vždy velmi drahé.

 

Vše potřebné ohledně betonu a betonových směsí Vám ochotně a odborně poradí firma NAVIKA, spol. s r.o.

   

NAVIKA spol. s r. o.

Vltavská 389252 07 Štěchovice okr. Praha-západ

tel., fax.: +420 257 740 647

email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. web:http://www.navika.cz