so31072021

Poslední aktualizace26.03.2017 (01:52)

Back Jste zde: Home Stavebnictví Výroba betonu Navika - výroba betonu

Navika - výroba betonu

logo.png
auto navika.png
beton z auta.jpg
beton.jpg
betonárna.jpg
beton auto.jpg
logo.png

Stavebniny


                               

Stavebniny Navika spol. s r.o. provozuje betonárnu MNB 500 Stasis s hodinovým výkonem 16 m3 čerstvého betonu v sezónním poloautomatickém provozu. Vyrábí betony typu C dle ČSN EN 206-1, B dle TN SVB ČR 01-2004 (býv. ČSN 732400). Betony BP 200 - 400a.

Stroje: 3x MIX T815 4m2, 1x MIX T815 7m2

nabízí zákazníkům kompletní sortiment potřebný pro vaši stavbu. Naší snahou je poskytnout maximální služby všem zákazníkům, bez ohledu na jejich velikost.

 

 

Beton

Beton je stavivo ze směsi cementu, hrubého a drobného kameniva a vody, které vznikne ztvrdnutím cementové kaše (cementu a vody). Kromě těchto základních složek může obsahovat přísady a nebo příměsi. Jestliže je maximální velikost zrna kameniva 4 mm nebo menší, používá se pro směs termín cementová malta.

 

 

Historie

Název beton byl zaveden francouzským inženýrem Belidor(em) v roce 1753 pro směs kameniva a pojiva, která má po vytvrzení trvalou soudržnost. Jako pojivo může být použita cementová kaše - toto pojivo je nejběžnější a výsledný produkt nazýváme cementobetonem nebo zkráceně betonem; jako příklad jiných pojiv lze uvést asfalt, plasty, ale i síru, které poskytují asfaltobetony, plastbetony.


Co je to beton

Beton je označení staviva, resp. celé skupiny staviv. Toto slovo se stalo nositelem různých významů. Jednomu je samozřejmostí při stavbě jeho domu, pro druhého je strašidlem. Řekne-li Francouz „c’ est béton“, odpovídá to významově našemu „to je na beton“, tedy, že je něco trvanlivé, spolehlivé, odolné. Pro technika je to nepostradatelný nástroj, za jehož pomoci realizuje náš životní prostor.

Beton je tedy stavivo, vznikající ztvrdnutím směsi složek cementu, kameniva (písku, štěrku, drtě) a vody. Jeho vlastnosti jsou ovlivňovány poměrem složek. Zvláštních vlastností betonové směsi se dosahuje přidáváním příměsí a přísad. Tak se ovlivňuje zpracovatelnost betonové směsi, ale i konečné vlastnosti betonů. Mírou zpracovatelnosti je konzistence, kterou lze objektivně hodnotit vlastnosti čerstvého betonu.

Svým zákazníkům nabízíme mimo jiné jak výrobu betonu, tak i dopravu betonu:

st. Dobříš tel: 318 520 668 mobil:  602 217 152

 

                    

více na www.NAVIKA.cz

 

Druhy betonu

Jaké druhy betonu máme? Podle čeho je řadíme?

Druhů je nepočítaně a rovněž tak kritérií, podle kterých je řadíme. Zde jsou ta nejběžnější a nejpoužívanější rozdělení, přičemž jeden beton může být součástí několika kategorií:

podle pevnosti:

podle způsobu výroby:

podle objemové hmotnosti:

podle pevnosti a tvaru zkušebního tělesa:

podle vyztužení:

podle konečného vzhledu:

další druhy betonů s některými speciálními vlastnostmi:

NAVIKA spol. s r. o.

Vltavská 389252 07 Štěchovice okr. Praha-západ

tel., fax.: +420 257 740 647

email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. web: http://www.navika.cz