po02082021

Poslední aktualizace26.03.2017 (01:52)

Back Jste zde: Home Zajímavosti Okolí

Historie se opakuje

Nedávno dávali v televizi film Vyšší princip. Utkvěla mi v hlavě tato věta: „Za schvalování atentátu na Heydricha byli popraveni ...“

Číst dál...

Létající stroje staré Indie

Po dlouhá staletí, kdy se Západ roztahoval v Indii, jsme staroindické legendy a pověsti považovali namyšleně za cosi vybájeného, za výplody fantazie. Chytří učenci překládali velké indické eposy do angličtiny a francouzštiny vždy s jistou arogancí: Není jiné vědy než vědy západní.

Číst dál...

Jarní změny na blízkém východě

Není vyhlídek na rozhodující zvrat, protože není kdo by ho udělal a jediný kdo to celé odnese je civilní obyvatelstvo.

Číst dál...

Obchodníci s dětmi

12 tisíc norských dětí je ročně  odebráno rodičům, což vždy znamená jejich pěstounskou péči a potom nucenou adopci.

Číst dál...

Francie posílá konspirační teorie do ilegality

Historie bastlená pomocí lží a zakrývání pravdy, politických vražd, kluzkých klamů s útoky pod falešnou vlajkou, tajných společností, dvojí loajality a ukradených budoucností – byla až dosud už po staletí výlučným privilegiem organizovaného zločinu a vládnoucích elit.

Ale i když odhlédneme od velkých věcí, na které lze pověsit ‚visačku historie‘, tak je skutečný důvod tohoto autoritářského trendu daleko jednodušší. Politické elity a jejich mediální magnáti doufají, že když vyšoupnou své intelektuální konkurenty, tak minimalizují, a tudíž eliminují všechny alternativní analýzy a názory, když na ně uplatní úplně ohebnou a svévolnou nálepku „extremistické“ mluvy. Chtěli by přetočit hodiny nazpátek do časů před internetem, kdy monopol na ideje držely monolitické mediální kartely.

Číst dál...