po02082021

Poslední aktualizace26.03.2017 (01:52)

Back Jste zde: Home Zajímavosti Ekonomika

Tajná schůzka v Londýně ke „skoncování s hotovostí“

Centrální banky mají za cíl institucionalizovat „vládní schválení“ ke všem koupím a prodejům.

Ekonom Martin Armstrong tvrdí, že „dojde k tajné schůzce ke skoncování s hotovostí“ naplánované před koncem tohoto měsíce do Londýna za účasti zástupců ECB a Federálních rezerv. Armstrong proslulý svými úspěšnými předpověďmi krachu z Černého pondělí z roku 1987 stejně jako ruského finančního kolapsu z roku 1998 vyjádřil svůj šok nad tím, že o této nadcházející konferenci ještě žádný novinářský kanál nereferoval.

Číst dál...

Komunální volby ve Španělsku vyhrála skutečná levice

Ve Španělsku se zhroutil čtyřicetiletý systém obou zkorumpovaných oposmluvních stran pravice (PP) a levice (PSOE). A na konci roku 2015 budou celostátní volby.

Číst dál...

Francie uznává alternativní měny

Má to funkci peněz, dá se jimi platit, ale vydává je někdo jiný než centrální banka – jejich emise je pod kontrolou místních samospráv. Ve Francii běží už třicet projektů takových místních peněz (lokálních doplňkových měn - MLC) a třicet dalších se připravuje.

Číst dál...

Proč číst a poslouchat ruské zdroje

Nejnebezpečnější je konzumovat propagandu jen jedné strany, je-li dělána dobře, máte velmi malou šanci dostat se k pravdě. Konzumace propagandy i druhé strany sice nezaručuje, že se pravdy dopátráte, nicméně budete upozorněni na věci nezapadající do schématu první strany, k nimž byste se horko těžko dopracovávali sami.

Číst dál...

Banka AIIB aneb zdání může klamat

Co když se jedná o něco jako Gambit, tedy hru na uspořádání nového globálního finančního systému, který stávající struktury jenom upevní?

Číst dál...